DORADZTWO ZAWODOWE

Celem doradztwa zawodowego jest przygotowanie uczniów do odpowiedzialnego planowania kariery i podejmowania przy wsparciu doradczym decyzji edukacyjnych i zawodowych uwzględniających znajomość własnych zasobów oraz informacje na temat rynku pracy i systemu edukacji.

Prowadzenie działań związanych z doradztwem zawodowym w przedszkolach, szkołach i placówkach regulują m. in. Ustawa z dnia 7 września 1991 roku o systemie oświaty, w której zapisano, że system oświaty zapewnia przygotowanie uczniów do wyboru zawodu i kierunku kształcenia oraz Ustawa Prawo oświatowe z dnia 14 grudnia 2016 r.

Informacje z zakresu kariery i doradztwa zawodowego w serwisach internetowych:

- Terminarz postępowania rekrutacyjnego na r. szk. 2023/2024 do szkół ponadpodstawowych

- Zawody deficytowe, zrównoważone i nadwyżkowe - prognoza na rok 2023

- Prognoza MEiN zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego

- Zawody pasujące do Twoich zainteresowań - ustal swój filtr preferencji

- Test osobowości

- Cykl filmów "Drogi zawodowe"

- 5 rzeczy, o których warto pamiętać, rozmawiając z dzieckiem o ścieżce edukacyjno-zawodowej