Podróże z książką!

W maju w ramach zajęć czytelniczych „Podróże po Europie z książką ‘’ dotarliśmy do ostatniego już kraju - Danii. To tutaj w małym miasteczku, w biednej rodzinie urodził się najbardziej znany twórca baśni – Hans Christian Andersen. Podczas cyklu zajęć dzieci dowiedziały się, gdzie leży Dania, jakie ciekawostki wiążą się z tym krajem i jego stolicą. Obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą pisarza. Miały również okazję przypomnieć sobie najbardziej znane baśnie, czytały ich fragmenty i tworzyły przepiękne ilustracje.

Całoroczne zajęcia czytelnicze rozwinęły wśród uczniów nie tylko zainteresowania czytelnicze, ale także przyczyniły się do rozwoju ich umiejętności plastycznych, aktorskich i społecznych. Dzieci miały też okazję wyrażać opinie, spostrzeżenia, poszerzać swój zasób słownictwa i wiedzę.

Opracowanie: Anna Barszczewska