Światowy Dzień Uśmiechu

Drugiego października w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Uśmiechu. Pomysłodawcą tego święta był Harvey Ball. To z jego inicjatywy 1 października 1999 roku w mieście Worcester w stanie Massachusetts w USA odbyły się jego pierwsze obchody tego. Sam jego twórca powiedział: "Ten dzień odzwierciedla to, co jest w każdym z nas - patrząc na inną osobę chcemy ujrzeć uśmiech. Czasem o tym zapominamy. Czasem świat wydaje się wielki i pełen problemów, które trudno zrozumieć, a co dopiero rozwiązać. Zaczynamy wierzyć, że jesteśmy zbyt mali, żeby dokonać zmiany. Ale to nieprawda! Prawda jest taka, że każdy z nas może coś zmienić każdego dnia."

W tym dniu zachęcaliśmy do zapomnienia o złej ocenie, brzydkiej pogodzie, czy o wszelkich przykrościach. Prosimy zaś o to, by każdy zarówno tego, jak i każdego kolejnego dnia zrobił dobry uczynek, czy chociażby nosił na twarzy tę najpiękniejszą ozdobę, jaką jest uśmiech.

Tekst zredagowała uczennica z klasy VII „c” Magdalena Domagała pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego.