Święto Narodowe Trzeciego Maja.

Przed nami czas świąt majowych, które są szczególnie ważne w historii Polski: Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święto Narodowe Trzeciego Maja.

W roku 2021 przypada 230. rocznica Konstytucji 3 maja, która była pierwszą spisaną konstytucją w nowożytnej Europie, drugą na świecie po amerykańskiej. Uchwalona 3 maja 1791 roku Ustawa Rządowa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Choć krótko po uchwaleniu ustawy zasadniczej Rzeczpospolita przestała istnieć na mapie, Konstytucja Majowa była przez lata symbolem wolności, dumy narodowej i patriotyzmu.

Uczniowie naszej szkoły pamiętali o 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji
3 maja. Z tej okazji w ostatnim tygodniu kwietnia wzięli udział w interesujących zajęciach poświęconych tej tematyce. W klasach 4-8 odbyły się specjalnie przygotowane tematyczne lekcje historii prowadzone przez nauczycieli historii. Uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę o historii Polski oraz wyrazić swój patriotyzm. Chętni uczniowie klas 4-6 wykonali prace plastyczne o tematyce świąt majowych. Uczniowie klas 7-8 przygotowali i zaprezentowali prezentacje multimedialne poświęcone Konstytucji 3 maja.