Projekt „Drzewa wokół nas – uczymy się we współdziałaniu”

Od marca realizowany jest w naszej szkole projekt badawczy „Drzewa wokół nas – uczymy się we współdziałaniu”. Patronuje mu Centrum Nauki Kopernik, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie, Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Chełmska Sieć Klubu Młodego Odkrywcy. Celem projektu jest przede wszystkim kształtowanie świadomości przyrodniczej dzieci oraz inspirowanie ich samodzielnych działań zjawiskami przyrody.

W projekcie biorą udział dwie grupy: starsza z kl. 7 (opiekun p. Agnieszka Olbryk - Dziaduszyńska) oraz młodsza grupa dzieci z kl. II i III (opiekun p. Anna Barszczewska). Wykorzystując naturalny drzewostan znajdujący się wokół szkoły, dzieci pod okiem opiekunów prowadzą obserwacje, odkrywają, poszukują i poznają otaczającą rzeczywistość. Ponieważ projekt opiera się na współdziałaniu, chcemy dzielić się zdobytą wiedzą z uczniami innych szkół i placówek przedszkolnych oraz wspierać się w podejmowanych działaniach. Wzajemna pomoc i wymiana doświadczeń pozwolą nam na pełniejszą realizację projektu. Zakończenie projektu planowane jest w maju tego roku.

Opracowanie Anna Barszczewska